Chevrolet Košice

Nový Chevrolet Captiva

Nový Chevrolet Captiva - pripravený na všetko!

Captiva je rodinné SUV, ktoré je pripravené na všetko. Pôsobivé línie, ktoré podčiarkuje nový dizajn prednej a zadnej časti, vyžarujú nadčasovú eleganciu a správne množstvo energie a účelnosti. Je však aj veľmi praktická a všestranná: 7-miestne vozidlo, ktoré je pripravené pre život.

 

Štýl s účelnosťou

Sila ukrytá pod kapotou sa odráža v účelnom charaktere vonkajšieho dizajnu Captivy.

Každé dizajnérske rozhodnutie, ktoré sme urobili – ako sú napríklad nové koncové LED svetlá – dodáva vozidlu príťažlivosť – a robí ho pôsobivým na pohľad i pri jazde.

 

Priestranný, vysoko kvalitný interiér s výborným úložným priestorom

Captiva má tri rady modulárnych sedadiel, ktoré umožňujú prevážať veľký náklad alebo až 7 osôb. Priestor vodiča a spolujazdca má výhodu dvojzónovej klimatizácie. Všetci sa cítia sviežo.

 

Skutočná radosť z jazdy

Pod kapotou nájdete jeden zo štyroch nových silných motorov – motorov, ktoré sa pýšia najnovšou manuálnou alebo automatickou šesťstupňovou prevodovkou pre dynamickú a hladkú jazdu.

Benzínové motory

Motory Captivy majú niekoľko technologických vylepšení. Je medzi nimi aj 3.0 l benzínový motor ECOTEC s premenlivým časovaním ventilov s výkonom 258 koní a zrýchlením z 0-100 km/h za 8,6 sekúnd.

Dieselové motory

Nesklame ani naša ponuka dieselových motorov. Náš nový 2,2-litrový motor preplňovaný turbodúchadlom je k dispozícii v dvoch výkonoch, 122 kW (163 koní) alebo 137 kW (184 koní), a je vybavený technológiou Štart/Stop. Dobré vyváženie výkonu a spotreby paliva.

Prevodovka a pohon kolies

Či už si vyberiete manuálnu alebo automatickú 6-stupňovú prevodovku, predný alebo aktívny pohon všetkých štyroch kolies rozdeľovaný podľa potreby, spoznáte, že podvozok Captivy bol vyladený pre lepšiu dynamiku vozidla, lepšie zatáčanie a vyššiu odolnosť voči prevráteniu, takže si môžete vychutnať každú jazdu.

 

Bezpečnostné prvky Captivy – ocenené 5 hviezdičkami NCAP

Captiva má 6 airbagov – dvojitý predný a bočný airbag pre bezpečnosť vodiča a spolujazdca, okenné airbagy pre pasažierov vzadu. Trojbodové bezpečnostné pásy s predpínačom a obmedzovačom zádržnej sily istia cestujúcich na predných sedadlách. Detská sedačka je prichytená systémom ISOFIX na krajných sedadlách druhej rady.

Byť na ceste v kľude je taktiež dôležité. Preto je dobré vedieť, že Captiva disponuje mnohými prvkami aktívnej bezpečnosti v štandardnej výbave: systém regulácie preklzu, systém elektronickej kontroly stability ESC a ABS s brzdovým asistentom.

Ďalší inteligentný bezpečnostný prvok je asistent rozjazdu do kopca. Ten udržuje vozidlo na 3 % stúpaní po dobu 1,5 sekundy po spustení brzdového pedálu tak, aby nedošlo k cúvnutiu, a umožňuje tak bezpečnejší rozjazd pri zastavení v kopci.

Jazda z kopca je jednoduchšia vďaka DCS. To je technológia, ktorá automaticky spomalí vozidlo pri klesaní, čo znamená, že nemusíte držať nohu na brzdovom pedáli.